Mēnes fāzes dārza darbos

Kartupeļu stādīšanas laiks parasti ir pirmais un tāds izteiktākais laiks, kad sajūtu – vecās paražas ir dzīvas! Paražas no tiem laikiem, kad cilvēks dzīvoja saskaņā ar dabu, ievērojot mēness kalendāru.Jo patiesi, dārzā viss aug un attīstās ciešā saistībā ar mēness ritmiem. Protams, ir arī daudzi citi faktori, pats svarīgākais – kopšana, jo nebūs viss tā, ka iestādīsi pareizajā laikā, un nu viss augs griezdamies, nekas vairs nebūs jādara. Raža jau nav atkarīga tikai no iesēšanas. Visi dārza darbi dos labāku rezultātu, ja tos veiksim saskaņā ar mēness kalendāru.

Vai Jūs zinājāt, ka nezāles jāravē ir vecā mēnesī, tad tās tik ātri neataugs, savukārt, ja dārzu izravē jaunā mēnesī, nezāles augs griezdamās. No bērnības atceros, ka citreiz pēc ravēšanas tik īss mirklis pagāja, un, skat – jau atkal jāravē. Šogad plānoju vienā dobē veikt nelielu eksperimentu – pusi izravēt vecā mēnesī, pusi jaunā. Un pavērot – kā tad tās nezāles aug, vai tiešām būs manāma atšķirība?

Vēl iz vecmāmiņas pūra lādes:

Dārzeņus, kuru ēdamā daļa ir zem zemes, piemēram, kartupeļus, burkānus, bietes, sakņu selerijas, jāsēj vai jāstāda dilstošā mēnesī.

Dārzeņus, kuru ēdamā daļa ir virs zemes, to skaitā visus salātus, tomātus, gurķus, ķirbjus, kabačus, to visu jāstāda vai jāsēj augošā mēnesī.

Interesanti ir ar sīpoliem – ja ir vēlme no tiem iegūt lokus, tad stādiet augošā mēnesī, bet ja galvenais mērķis ir pašu sīpolu raža, tad stādiet dilstošā mēnesī.

Dzīvot saskaņā ar mēness kalendāru nemaz nav tik sarežģīti, turklāt mūsdienās ir nopērkami tik informācijas pārbagāti kalendāri, ka atliek tikai ieskatīties, kādiem dārza darbiem šodien ir vislabākā diena, - un uz priekšu! Lai Jums viss, izņemot nezāles, aug griezdamies!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru